خانه / خانه و همسرداری / ۱۰ تمرین تقویت تمرکز فکر و پیشگیری از حواسپرتی – مشاوره آنلاین مهکام

۱۰ تمرین تقویت تمرکز فکر و پیشگیری از حواسپرتی – مشاوره آنلاین مهکام

تربیت فرزند دکتر هلاکویی از تولد تا 20 سالگی+دانلود

۱۰ تمرین تقویت تمرکز فکر و پیشگیری از حواسپرتی- برای تقویت تمرکز چکار کنیم؟ آیا میشود که تمرکز فکرمان را قوی کنیم؟ تمرکز حواس داشته باشیم. تمریناتی موثر جهت تقویت تمرکز

10 تمرین تقویت تمرکز فکر و پیشگیری از حواسپرتی

۱۰ تمرین تقویت تمرکز فکر و پیشگیری از حواسپرتی

۱۰ تمرین تقویت تمرکز فکر

تمرین تمرکز فکر شماره ۱:

کتابی را انتخاب کنید، یک صفحه از آن را در نظر گرفته و تعداد کلمات موجود در هر پاراگراف را بشمارید. یک بار دیگر این کار را تکرار کنید تا مطمئن شوید که شمارش را درست انجام داده اید.

در ابتدای کار با یک پاراگراف شروع کنید و هنگامی که این تمرین برای شما آسان تر شد، تمام کلمات یک صفحه را بشمارید. شمارش را به طور ذهنی و با حرکات چشم هایتان انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه:قسمت اول: ۲۰ نکته برای تمرکز حواس در زمان مطالعه

تمرین تمرکز فکر شماره ۲:

در ذهن خود از یک تا صد را بر عکس بشمارید.

تمرین تمرکز فکر شماره ۳:

در ذهن خود از شماره صد، سه تا سه تا بشمرید و کم کنید. ( ۱۰۰- ۹۷ – ۹۴ – … )

تمرین تمرکز فکر شماره ۴:

یک کلمه و یا یک طرح ساده را انتخاب کنید و آن را به مدت ۵ دقیقه در ذهن خود تکرار کنید. هنگامی‌که توانستید بهتر و آسان تر تمرکز کنید. سعی کنید این کار را برای مدت ۱۰ دقیقه انجام دهید و بدون آن‌که تمرکز حواس خود را از دست بدهید.

تمرین تمرکز فکر شماره ۵:

یک میوه مثلا یک سیب را بردارید و از همه طرف به آن نگاه کنید. تمام حواس خود را بر روی آن متمرکز کنید و به چیز دیگری غیر از آن سیب فکر نکنید.

وقتی به سیب نگاه می‌‌کنید به چگونگی رشد آن و یا ارزش غذایی آن و یا حتی مغازه ای که آن را خریده اید فکر نکنید، بلکه فقط و فقط به خود سیب فکر کنید. به آن نگاه کنید، آن را ببویید و لمس کنید.

تمرین تمرکز فکر شماره ۶:

همانند تمرین قبل عمل کنید با این تفاوت که این بار چشمانتان بسته باشد. در ابتدا تمرین شماره‌ی ۵ را به مدت ۵ دقیقه تکرار کنید و سپس به انجام این تمرین بپردازید.

چشمان خود را ببندید و سعی کنید طعم، رنگ و بوی میوه را احساس و تصور کنید و هر چه می‌‌توانید این تصویر را در ذهن خود شفاف تر کنید. اگر نتوانستید این کار را انجام دهید، چشمان خود را باز کنید، میوه را نگاه کنید و سپس تمرین را تکرار کنید.

پیشنهاد مطالعه:درس خواندن با تمرکز فکر و بدون حواسپرتی – مهارت های تحصیلی

تمرین تمرکز فکر شماره ۷:

یک شی ساده ( قاشق، چنگال و یا لیوان ) را بردارید و بر روی آن تمرکز کنید. از همه طرف به آن نگاه کنید بدون آنکه کلمه ای در ذهن داشته باشید. سعی کنید فقط به آن شی نگاه کنید بدون آنکه بر اسامی و یا کلمات مربوط به آن فکر کنید.

تمرین تمرکز فکر شماره ۸:

پس از آنکه در انجام تمرین قبل مهارت پیدا کردید، می‌‌توانید این تمرین را انجام دهید. شکل هندسی کوچکی ( مثلث، مربع و یا دایره ) را بر روی کاغذ رسم کنید و آن را به رنگ دل‌خواه درآورید.

سپس بر روی آن تمرکز کنید. فقط به آن شکل فکر کنید و افکار نامربوط دیگر را از خود برانید.

سعی کنید در طی تمرین به کلمات فکر نکنید.

تمرین تمرکز فکر شماره ۹:

مانند تمرین قبل عمل کنید با این تفاوت که این بار چشمانتان بسته باشد. اگر نتوانستید شکل را به‌طور کامل مجسم کنید، چشمانتان را باز کرده، چند دقیقه به شکل نگاه کنید سپس چشمان خود را ببندید و تمرین را ادامه دهید.

تمرین تمرکز فکر شماره ۱۰:

سعی کنید حداقل برای مدت ۵ دقیقه به هیچ چیز فکر نکنید. دقت کنید وقتی که تمرین های قبلی را با موفقیت به پایان رساندید، آنگاه نوبت به این تمرین خواهد رسید.

در آن هنگام شما برای انجام این تمرین آمادگی خواهید داشت و قادر خواهید بود برای مدتی معین به هیچ چیز فکر نکنید. به زودی این کار برای شما آسان و آسان تر خواهد شد.

نویسنده: امین نورقربانی مشاور تحصیلی


Post Views:
۱

استخدام نیروی کار برای سایت مهکام


لينک منبع

درباره ی linkmaster110

همچنین ببینید

تست کمال گرایی – آیا شما هم شخصیت کمال گرا دارید؟ – مشاوره آنلاین مهکام

تست کمال گرایی – آیا شما هم شخصیت کمال گرا دارید؟ تست کمال گرایی – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *